Eltelt, sót elrepült az általam gyúlölt november. Ezúttal semmi nem történt, csak szimplán nem szerettem.
Advent van. A múlthéten szombaton feldíszítettem az ablakokat, kitettük az adventi koszorúkat... Hogy repül az idő! Hihetetlen! Napok vannak hátra ebból az évből is.
Rengeteg, már-már túl sok a program a következő két hétre. A javarészét Én szerveztem, egy része pedig csakúgy alakult. Egy-két dolgon már túl is vagyunk.
Rengeteg, már-már túl sok a program a következő két hétre. A javarészét Én szerveztem, egy része pedig csakúgy alakult. Egy-két dolgon már túl is vagyunk.
Megvolt múlthét végén az osztálytalálkozó. Kiscsoportos rendezvényre sikerült Az osztály kétharmada hiányzott. Nem volt túl nagy élmény. Olyan "itt is voltam" érzésem volt utána, de semmi több.
A héten kedden és szerdán dolgoztam, mivel a tegnapi hangversenyre árultuk a jegyeket. A koncerten természetesen ott voltam. Annak ellenére, hogy nem szeretem a komoly zenét egészen élvezetes volt. Amikor a gyerekek megszólaltatták a hangszereket az a gondolatom támadt, hogy "csodállak, ámde nem szeretlek". Ez van. Nem vagyok egy komolyzene rajongó!
Ma Luca itt alszik és holnap gyerekszínházba megyünk vele. Bízom benne, hogy nem lesz semmi gond és tetszeni fog neki.
A jövőhéten szombaton megyünk a bécsi adventi vásárba. Mitagadás kicsit félek tőle, hogy hogyan fogom bírni és közben várom is... Remélem azért jó lesz és majd jöhetek lelkendezve egy kis képes beszámolóval.
Aztán már tényleg csak egy hét marad karácsonyig... Az ajándékok már megvannak. Egy pár igéslap, képeslap megírása várat még magára és a kajához, sütikhez való hozzávalók beszerzése, elő -és elkészítése. Persze túl a "nemszeretem" feladatokon, mint például, hogy be kell még vásárolni a papírboltba, be kell menni a (volt) munkahelyemre a kilépő papírjaimért, el kell mennem mégegyszer a háziorvoshoz egy újabb "adag" betegpapírért, ééééééééééééééés ezeket tényleg KELL!
Az utolsó héten lesz a suliban még egy Istentisztelet, aztán egy ebéd valamint egy MEOSZ-karácsony, amire ugyan még nem jelentkeztem, de gondolom, amint megteszem érkezik egy felkérés is, hogy mondjak egy verset. Az ilyen jellegű felkéréseknek mondjuk nagyon szívesen teszek eleget.
Emellett persze majdnem egészen huszadikáig maradnak a szokásos programok is: úgy mint munka, torna, úszás, masszírozás. Aztán 22.-től "téli álomra hajtom megfáradt fejem" és átadom magam az édes semmittevésnek éééééééééés teszem mindezt lelkiismeretfurdalás nélkül. Legalábbis ez a nagy terv. Aztán, hoy mi lesz belőle?!
De addig még hajrá van és kapkodom a fejem, hogy mi mindent kellene csinálnom, mert mindig eszembe jut valami, amit már réges-régen meg kellett volna csinálni...
Mindenesetre a mai nap kb. délután 4-ig az enyém, utána pedig Lucáé. A többi meg majd alakul. Úgy még sosem volt, hogy sehogy se lett volna és az előkészületekkel jobban állunk, mint bármikor az évnek ebben az időszakában.
Szóval átkapcsoltam gépi üzemmódra és elkezdtem felírogatni a feladatokat, mert már követhetetlenné vált számomra is...
Pedig jó lenne kicsit elcsendesedni és átélni az advent igazi örömét a maga egyszerűségében és olyan jó, hogy ezt azért néha - ha csak pillanatokra is - , de a rohanó világ és a temérdek tennivaló ellenére is sikerül!
Áldott adventi készülődést Mindenkinek!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése