2015. szeptember 13., vasárnap

Énidő

Egyre többet és több helyen hallom ezt a hangzatos kifejezést. El kezdtem gondolkodni rajta, hogy mi is ez, és van-e Nekem egyáltalán olyanom, illetve lenne-e rá igényem egyáltalán.

A válasz egyértelműen igen. Igényem és szükségem lenne rá, de ugyanakkor az is egyértelmű, hogy nem nagyon volt Nekem még ilyen az életemben. Valószínűleg már csak a csillagjegyemből kifolyólag sem nagyon létezett Nálam soha olyan, hogy csak Én voltam jelen saját magamban. Mert igazából sosincs csend sem a fejemben, sem a lelkemben. Ilyen formában biztosan sosem vagyok egyedül. Mindig az van Velem leginkább, ami vagy aki éppen foglalkoztat. És sajnos Nekem mindig van aktuális aggódni, rágódni valóm, valamin vagy valakin...

De azért ha túljutok ezen és elfogadom, hogy ilyen vagyok, akkor keresgélem azt az időszakot a napomban, amikor csak magammal foglalkozom és azt csinálom, amit szeretek vagy szeretnék. A mondat második fele azért is különösen hangsúlyos, mert például sokat tornázom, mozgok és ilyenkor persze kvázi magammal foglalkozom, de például ezt nem szeretem. Szükséges rossz, amit elfogadtam. 

Azzal, hogy vállalkozó lettem tovább rontottam a helyzetemet a témában. Ugyanis, ha feljövök a szobámba, akkor is egyedül vagyok, de mindig találok magamnak valami aktuális adminisztrálni valót, ez meg ugye munka, amit a legjobb szándékkal sem lehetne "énidő"-nek nevezni.

Pedig kell, muszáj, hogy valamikor legyen ilyenem is. Egyre inkább érzem a szükségét. Talán mert öregszem!?

Egyelőre azt találtam ki, hogy vasárnap délelőttönként heti rendet írok a következő hétre. Szín nélkül jelöltem benne a "muszáj feladatokat", zölddel a "meg kellene csinálni" típusú dolgokat, narancssárgával a "szeretem, de ha nem lesz rá időm, akkor sem dől össze a világ" feladatok lettek jelölve. Ilyenek például egy Híradó vagy Szomszédok rész megnézése. Bár jobban átgondolva ez lehetne akár az Énidő része is.... Citromsárga lett az egyelőre szabadon kitölthető idő.

Most próbálok belevinni valami rendszer félét az életembe, így hátha működik a dolog. Tavaly vagy tavalyelőtt hónapokig csináltam, hogy listát vezettem az aktuális tennivalókról havi szinten. Akkor valahogy tudom, hogy jobban működött minden. Aztán valamiért - talán csak mert túl macerás volt vagy mert túl lusta voltam hozzá - szépen elmaradt mindez. 

Hát majd most kíváncsi leszek, hogyan veszem fel újból a fonalat...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése