Van egy nagyon jó ismerősöm, mondhatni barátom, akivel többnyire péntekenként szoktam találkozni és aki rendszeresen felteszi Nekem a címben szereplő kérdést. Amikor erre tízből kilencszer egy nem tudom, vagy szimplán egy vállrándítás a válaszom. Már löki is, hogy milyen tuti programokat lehet csinálni. Ezt a kérdést annyira nem kultiválom. Mindig úgy érzem, hogy van ebben valami elvárásféle.
Én nem tudom, de ez a programosdi felénk soha sem volt divat. Sem gyerekkoromban, sem később.
A hétvége nem a programokról szólt, hanem arról, hogy mindenki azt csinál - jó esetben - amit szeret.
Miért ne lehetne jól érezni magam szervezett programok nélkül? Ráadásul nálunk a hétvége olyan póri dolgokról is szól, mint a rendrakás, főzés, takarítás. Ha ilyesmit mondok - már nem nagyon mondok - ebben pedig mindig érzek némi szánakozást.
Nem, Nekem nem pihentető órákat barangolni egy erdőben vagy shoppingolás címszó alatt órákat tülekedni valamelyik bevásárló központban. De heti egy-két úszás óra mellett még csak egy jó kis wellnessre sem vágyom...
Lehet, hogy valami különleges lények vagyunk, de mi nagyon jól el tudunk lenni, akkor is, ha a szó valódi értelmében nem csinálunk semmit.
Egyszerűen nincs igényünk arra, hogy szervezett programokat "gyártsunk" magunknak.
Ja, és nem nem fogok mentegetőzni, azért mert Nekünk ez így jó.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése