2016. december 9., péntek

9. nap

Most olvastam vissza a tavalyi bejegyzéseim hasonló időszakát. Tavaly kicsit korábban kezdtem el írni az adventi bejegyzéseimet és olyan jó érzés volt most újra olvasni, hogy mától újra belekezdek. Legalább most az adventben, aztán a többit majd meglátjuk.

Ebben az évben kicsit a másik oldaláról fogom meg a dolgokat és előre számolok. Tavaly ilyenkor azt írtam volna 17, azaz még 17 nap van Karácsonyig. Ma inkább azt írom 9, azaz ennyi telt el decemberből. A volna pedig annak szól, hogy tavaly pont ezen a napon nem írtam egyetlen sort sem.
Talán úgy tűnik az idén kicsit kevésbé káoszos az élet. Konkrét menetrendünk van egész decemberre és javarészt már az ünnepekre is.

Az ablakaink dekorálása réges-régen készen van, az ajándékok nagyobb része hetekkel ezelőtt beszerzésre került. Nincsenek hosszú, tömött listák megoldandó feladatokról. Feladatok persze vannak, de valahogy most egy kicsit mégis másképpen.

Hetekkel ezelőtt megígértem magamnak, hogy legalább az adventi időszakban nem dolgozom hétvégén. Na, ha valamit hát ezt nem sikerül betartani.
Viszont eddig minden hétvégén eljutottam az adventi Istentiszteletre, sőt Anyuval voltunk Gödöllőn a Karácsonyházban és ma moziban. A film (Céges karácsony) karácsonyi volt ugyan, de a hangulat és a stílus annyira nem jött be. 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése